Štítky

sobota 4. dubna 2015

Prodloužený víkend s magnólií...

 
 
přeji hezké sobotní dopoledne.
 Určitě máte všechny krásně ,, vyjarněné ,, voňavé domovy a užíváte si volno. I my se snažíme čas trávit tak, jak to máme rádi a užít si ty volné chvíle společně. Velikonoce jako takové moc neprožíváme. Spíše až teď co je Radeček větší kluk a chodí po babičkách a celé rodince. Dříve jsme Velikonoční pondělí trávili každoročně na horách. Už se těším až prcka chození pro sladkosti a zajíce přejde a zase na hory budeme vyrážet.
 
Ani doma zdobení nijak nepřeháním, spíš jen lehce pár vajíček, jarní věneček na dveře.....větvičky do vázy.
Jaro mám spíš ve znamení vzdušnosti. Bere mne to vyhazovat spoustu zbytečných pracholapů, minimalizování dekorací, čistota, voňavo a mnohem častěji pouštím do domova čerstvý vzduch ( jestli se to tak na Ostravsku dá nazvat) .
 
Včera jsme stihli malou procházku na haldu Ema. Byla krásná viditelnost a i když se nám po cestě vystřídaly snad všechny možné proměny počasí (sněžilo, pršelo, padaly kroupy), nahoře bylo krásně slunečno.
I ta škaredá Ostrava má shora své kouzlo a nějakou chvíli jsme vydrželi v šíleném větru nahoře.
 
Do vázy jsem si přinesla pár větviček magnólie, kterou poráželi na zahradě sousedé, vítr, který se tu prohnal jim jí  poničil. Kdybych mohla mám doma celý strom. Je krásná, snad i proto, že tak málo vydrží...
Dozdobila jsem jí vajíčky, které jsem se snažila pomalovat v duchu TineKhome . Taky jsem si koupila v Ikei velký tác, který bych chtěla podle Tine pomalovat. Inspirací mi je tác od Martiny z My one way ( http://my0neway.blogspot.cz/2013/12/stromky-kam-se-podivas.html ).
 Ale ještě jsem si nenašla čas ho natřít :-( .....
 
A jak trávíte volno vy?
 
Přeji Vám poklidné svátky a snad konečně plné sluníčka
 
RADKA
 
 
 


 

Procházka na haldu Ema.
 

2 komentáře:

  1. Miluju magnolie! Máme na zahradě jednu 30 let starou a to se na jaře kochám a kochám. A nikdy mě nenapadlo dát si jí do vázy na Velikonoce :-) Krásný blog, stalkuju dál ;-) krásné dny!

    OdpovědětVymazat
  2. To je krásná živá dekorace! A máš to pěkně nafocený. Jinak děkuju za tip na ty korkový podtácky, už je mám doma:). Moc ti to sluší, máš jiskřivé oči:). L.

    OdpovědětVymazat